Preskoči na vsebino Zemljevid strani

Prva nova stanovanja po 33 letih v Črnomlju

27. avgust 2021

»Ponudbo javnih najemnih stanovanj smo razširili tudi v Črnomelj. V novem objektu, imenovanem Čardak, smo odkupili kar 30 od skupno 48 stanovanj,« je ob današnji otvoritvi stanovanj v stanovanjskem bloku Čardak navdušeno poudaril mag. Črtomir Remec, direktor Stanovanjskega sklada RS.

Stanovanja se nahajajo v treh etažah. Vsa imajo ložo ter pripadajočo shrambo in parkirno mesto. Površina stanovanj se giblje od 46 do skoraj 70 kvadratnih metrov. Stanovanjski sklad RS je največji kupec stanovanj v objektu, preostalih 18 stanovanj je namenjenih trgu. V nizkem in visokem pritličju so oskrbovana stanovanja, v terasni etaži pa nadstandardna.

»Gre za sodoben, energetsko napreden objekt v mirni soseski in neposredni bližini doma starejših občanov. Okolica je primerna za sprehode in športne aktivnosti v naravi,« je dodal mag. Črtomir Remec.

Stanovanjski sklad RS bo stanovanja v stroškovni najem ponudil po zagotovitvi vseh potrebnih pogojev za objavo razpisa, predvidoma 1. novembra.

Tudi s tem projektom Stanovanjski sklad RS še naprej dopolnjuje svojo obstoječo ponudbo stanovanj po vsej Sloveniji. »Do leta 2023 imamo namen skupno zagotoviti kar 2144 novih javnih najemnih stanovanj po celotni državi,« je zaključil direktor Stanovanjskega sklada RS.

Nov stanovanjski objekt Čardak v Črnomlju

Stanovanjski blok Čardak v Črnomlju

Stjepan Jarnević, direktor podjetja TGH, mag. Andrej Vizjak, minister za okolje in prostor, mag. Črtomir Remec, direktor Stanovanjskega sklada RS in Andrej Kavšek, župan Občine Črnomelj

Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course

Preberite tudi

02. marec 2026

Obvestilo o spremembah višine neprofitne najemnine – 1.4.2026

Spoštovani! Obveščamo vas, da se s 1.4.2026 spreminjata način in postopek izračuna ...
24. februar 2026

Zaključek zbiranja prijav za oddajo 76 najemnih stanovanj

Stanovanjski sklad RS je uspešno zaključil zbiranje prijav za najem stanovanj v okviru ...
10. februar 2026

Stanovanjski sklad RS ima v izvedbi in pripravi 2.524 stanovanjskih enot

Stanovanjski sklad RS (SSRS) je predstavil rezultate dela minulega leta in načrte za ...
06. februar 2026

6. februar 2026 – Objava javnega razpisa za oddajo stanovanj v najem

Zainteresirano javnost obveščamo, da je bil  4. 2. 2026  objavljen Javni razpis za ...