Preskoči na vsebino Zemljevid strani

Sklad je sodeloval na okrogli mizi: Kaj moramo pri nas spremeniti, da bi spodbudili trajnostno gradnjo?

08. marec 2024

Predstavnica Stanovanjskega sklada RS Sanja Burnazović, vodja investicijskega sektorja, se je 7. marca 2023 v Ljubljani v okvirju sejma DOM 2024 in pod okriljem projektov LIFE IP CARE4CLIMATE in SRIP Pametne stavbe in dom z lesno verigo, udeležila okrogle mize  Kaj moramo pri nas spremeniti, da bi spodbudili trajnostno gradnjo? s prispevkom Trajnostne rešitve v javni stanovanjski gradnji, kako trajnostni so dejanski projekti. Na okrogli mizi so sodelovali predstavniki Ministrstva za okolje, podnebje in energijo, Ministrstva za naravne vire in prostor, GIC GRADNJE (kot predstavnik izvajalcev del), ter predstavniki zbornic IZS in ZAPS. Predstavljeno je  trenutno stanje na področju graditve trajnostnih stavb, evidentirane ovire ter potekala skupna razprava z  deležniki trajnostne gradnje o spodbudnejšem okolju za trajnostno gradnjo pri nas. Izpostavljena je vloga pilotnih projektov trajnostne gradnje, primeri dobrih praks na tem področju (tudi večstanovanjske gradnje Sklada) kot tudi potrebne spodbude in zakonodajna podpora.

Evropa je v letu 2021 za poenotenje razpršenih pristopov pripravila evropski okvir Level(s) za vrednotenje trajnostne gradnje, ki postaja osrednji instrument podpore izvajanju evropske politike na področju krožnega gospodarstva v graditeljstvu, graditve z mislijo na celotni življenjski cikel stavbe in razogljičenja stavb. Razvoj slovenskih kazalnikov trajnostne gradnje (SLO kTG) po evropskem okviru Level(s) poteka v okviru večletnega projekta LIFE IP CARE4CLIMATE (2019-2026). Merila za trajnostno gradnjo stavb v Sloveniji v sodelovanju z MOPE in MNVP pripravljajo na Gradbenem inštitutu ZRMK (GI ZRMK) in Zavodu za gradbeništvo Slovenije (ZAG) (www.kazalnikitrajnostnegradnje.si). Partnerstvo SRIP pa s svojimi aktivnostmi vzpostavlja okolje za hitrejšo implementacijo pametnega, trajnostno naravnanega, zdravega, okolju in uporabniku prijaznega, povezljivega, naprednega bivalnega in delovnega okolja prihodnosti, ki je rezultat predvsem slovenskega znanja in temelji na proizvodih slovenskega izvora.

 

Vir: SSRS

Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course
download mobile firmware
Download Premium WordPress Themes Free
online free course

Preberite tudi

26. maj 2025

Stanovanjski sklad RS na 10. strokovni konferenci SiBIM

Združenje siBIM je letos 22. maja 2025 v Kongresnem centru Brdo pri Kranju organiziralo ...
22. maj 2025

Pantheon v Ljubljani

Stanovanjski sklad RS je v torek 20.5.2025 in sredo 21.5.2025 gostil Pantheon – ...
14. maj 2025

Obiskali smo Pekrsko gorco v Mariboru

Danes se je Stanovanjski sklad RS odzval vabilu  dnevnega centra aktivnosti za starejše, ...
08. maj 2025

Spremembe in dopolnitve Programa sofinanciranja zagotavljanja javnih najemnih stanovanjskih in bivalnih enot v letih 2024 in 2025

Stanovanjski sklad Republike Slovenije, javni sklad (SSRS) obvešča vse zainteresirane ...